Zloženie

Radix Codonopsis pilosulaeKoreň pazvončeka či Radix Codonopsis pilosulae je tradičný čínsky liek. Má sladkú chuť, neutrálny charakter. Používa sa na zvýšenie celkovej vitality, pri chronickej únave. Má regeneračné schopnosti, priaznivo pôsobí na ľadviny, posilňuje organizmus pri vyčerpaní, má regeneračné schopnosti, zvyšuje množstvo červených krviniek. Podporuje cirkuláciu krvi a chuť do jedla.

Radix Astragali membranaceiKoreň kozinca blanitého alebo Radix Astragali membranacei: z rodu Fabaceae, sladká chuť. Užívanie výťažkov z astragalu na liečebné účely je doložené cez 4000 rokov. Astragalus je posilňovač imunity, dodáva silu, vitalitu a schopnosť odolávať psychickému a fyzickému stresu. Užíva sa pri cukrovke, k zníženiu tlaku a srdcových ochorení. Moderné vedecké výskumy priznávajú výťažku z koreňa astragalu schopnosť stabilizovať a posilniť rôzne pochody imunitného systému, zvlášť proti ochoreniam vírusového a bakteriálneho pôvodu v dýchacích cestách.

Radix Angelicae sinensisKoreň angeliky čínskej (Radix Angelicae sinensis): z rodu Apiaceae, horkosladká, mierne pikantná chuť, voňavá. Má účinok posilňovania krvného obehu, obnovuje pravidelnosť menštruácie, pomáha proti zápche ako aj pri ťažkostiach s trávením.

Semen NelumbinisSemeno lotosu indického (Semen Nelumbinis): posilňuje slezinu, obličky, pomáha vylučovať prebytok tekutín z pľúc a dýchacích trubíc, stimuluje psychiku a pomáha zvýšiť vitalitu u človeka.

Semen CoisisSemeno slzovky alebo semen coicis: domovinou tejto rastliny vysokej až 2m je juhovýchodná Ázia. Geneticky je bližší kukurici ako pšenici. Obsahuje škrob, tuk, bielkoviny, aminokyseliny leucin, tyrosin, lysin. Západné výskumy priraďujú semenom účinky relaxácie svalov, protinádorové, analgetické, sedatívne, znižovania hladiny cukru v krvi či znižovania horúčky.

Pericarpium Citri reticulatae pererenneKôra mandarínky obecnej (Pericarpium Citri reticulatae perenne): má sladkú, ovocnú a sviežu vôňu, stimuluje psychiku, osviežuje, zmierňuje bolesti pri migréne, priaznivo podporuje trávenie a uvoľňuje pri nadúvaní.

Radix GlycyrrhizaeKoreň sladovky (Radix Glycyrrhizae): sladovka, z rodu Fabaceae, sladká chuť, neutrálneho charakteru, zmierňuje kašeľ, má slabý preháňavý účinok a uvoľňuje kŕče. Priaznivo ovplyvňuje aj liečbu vredov žalúdka a dvanástorníka, detoxikuje, reguluje účinky ostatných zložiek.

Kontaktujte nás

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search